NewYorker (bobbka) wrote in kyivspring,
NewYorker
bobbka
kyivspring

  • Location:
  • Mood:

KYIVSPRING 2008 - ENGLISH TRACK - REGISTRATION

The Registration is completed.


Thanks for your approach and attention.

Unfortunately, we had to refuse some registration forms due to overload of the cap.

Sorry, guys. Thanks for understanding.


The registered teams that want to be met upon arrival to Kyiv and escorted to the hostel, please send us your travel details ASAP.


Please let us know the accurate date, time and place of arrival including the transport you'll arrive. We ask you to check carefully any numbers (of flights, trains, coaches, etc.) or any other information you deem important and inform us accordingly.


You'll make us a great favor if you manage to send your travel details to us this week not later than Thursday, April 24, 2008, inclusively.


If team failed to send us the travel details in time, it shall get to the hostel on it's own.


Registered Teams


English Track:


1. Milk & Honey (Russia)

Ivan Tertychny

Tanya Maksatova


2. MSAL 1 (Russia)

Oleg Volodin

Olga Labuk


3. MSAL 2 (Russia)

Ekaterina Novikova

Vitaly Grib


4. MSAL 3 (Russia)

Anastasia Frolova

Pavel Martinec


5. MSAL 4 (Russia)

Maria Gavrilova

Victoria Rudakova


6. MGIMO (Russia)

Arina Gorbatyuk

Igor Bolotnikov


7. Sista Knows Better (Russia)

Yulia Tell

Elena Zhukova


8. VAVT (Russia)

Kamilla Shihametova

Dekhtyar Maksim


9. VAVT Sholom (Russia)

Nikolay Olshanskiy

Sergey Kabernik


10. Mind the Gap (Russia)

Maria Gurova

Alena Khromova


11. No Name 1 (Russia)

Anton Pleshakov

Yuri Boyarshinov


12. No Name 2 (Russia)

Ekaterina Murashova

Nadezhda Emelyanova


13. No Name 3 (Russia)

Anna Emelyanova

Mikhail Shepanskiy


14. TZ (Ukraine)

Kira Shymanska

Tetiana Opanasyuk


15. Cyber Girls (Ukraine)

Olga Samoylova

Inga Kolba


16. Femida (Ukraine)

Tatiana Demchenko

Karina Umyarova


17. Bonne Chance (Ukraine)

Anastasiya Mishchuk

Darya Bogatchuk


18. Hooligans (Ukraine)

Andriy Borovskiy

Pavel Grekov


19. IM-BY (Belarus)

Irina Sakhar

Marina Potapenko


20. Lastochky (Belarus)

Lena Sergievich

Zhenya Getmanchuk


21. No Name 4 (Belarus)

Kseniya Tsyganok

Andrey Haletsky


22. Comrades (Latvia)

Kriss Pujats

Beatrise Kalnina


23. SSE Riga LMT A (Latvia)

Vaidotas Lašas

Aurimas Balsiukas


24. SSE Riga LMT B (Latvia)

Ervinas Škikunas

Paulius Pikelis


25. Helsinki (Finland)

Georgi Sabev

Juha Ojansivu


26. UNYP 1 (Czech Republic)

Jasmina Masovic

Petr Janda


27. Tallinn (Estonia)

Uve Poom

Mihhail Jevdokimov


28. ISM University of Management and Economics (Lithuania)

Linas Vaštakas

Skirmantas Nikštelė


Registered Adjudicators


Alexey Rumyantsev, Russia

Konstantin Nasonov, Russia

Irina Letagina, Russia

Sergei Savosko, Russia,

Margarita Ponomareva, Russia

Shaporenko Anna, Ukraine

Andriy Chesnokov, Ukraine

Tetyana Vodyanytska, Ukraine

Martin Küüsmaa, Latvia

Vera Beloshitzkaya, Belarus

Pavel Janda, Checz Repulic
Tags: ks2008
  • Post a new comment

    Error

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments